Błogosławieństwo rodziców

Błogosławieństwo rodziców to obok składania przysięgi małżeńskiej jeden z najbardziej intymnych momentów ślubnej uroczystości. Pomiędzy młodą parą a rodzicami wywiązuje się wówczas szczególna więź. Każda ze stron ma świadomość tego, że pewien etap się kończy, a pewien właśnie zaczyna.

W jego trakcie rodzice zapewniają o swoim wsparciu oraz miłości. Podkreślają, że zależy im na szczęściu swoich dzieci. Życzą im, by małżeństwo przebiegało w spokoju i radości. Jednocześnie mają szansę cieszyć się z tego, że spełnili swoje zadanie -wychowali kolejne pokolenie, które wkracza na ścieżkę dorosłego życia.

Zarejestrowanie tych chwil staje się zatem istotne nie tylko z punktu widzenia narzeczonych, ale także z punktu widzenia ich rodziców.

Zatrudnienie fotografa pozwoli nie tylko na prawidłowe przedstawienie całej sytuacji, ale także na zaprezentowanie jej w wyjątkowo subtelny sposób. Dodatkowo profesjonalista zadba o odpowiednie światło, interesujące kadry oraz o to, co będzie działo się na drugim planie. Dzięki temu, zakochani nie będą musieli zawracać sobie tym wszystkim głowy. Bez przeszkód będą mogli skupić się na słowach wypowiadanych przez bliskich.

Warto zaznaczyć, że błogosławieństwo rodziców i jego przebieg zależy od konkretnej rodziny. W niektórych domach przyjmuje bardzo tradycyjny charakter, w innych przypomina codzienną rozmowę bliskich sobie ludzi. Nie ma schematu, którego trzeba przestrzegać za wszelką cenę. Najważniejsze, by wypowiadane przez rodziców słowa płynęły prosto z serca i do serca. Fotografie sprawią, że do wzruszającego momentu będzie można wielokrotnie wracać.


Sprawdź wolne terminy