Przygotowania

Dzień, w którym mówimy sakramentalne „tak” z pewnością należy do tych najpiękniejszych. Wyjątkowe są także same przygotowania do uroczystości. Błysk w oku matki, która obserwuje jak córka przymierza białą suknię, wzruszenie ojca, który widzi jak syn szykuje się do złożenia przysięgi, a także zachwyt samego pana młodego spoglądającego po raz pierwszy na gotową do ślubu wybrankę — to chwile, których nie można przegapić. Drugi raz już się nie powtórzą.

Wprawny fotograf ślubny uchwyci wszystkie kluczowe momenty i chwile. Uwieczni serdeczne spojrzenia najbliższych oraz ukradkiem ocierane łzy. Zauważy dumę na twarzach rodziców i czułe spojrzenia dziadków. Zwróci też uwagę na bliskie relacje łączące młodych z ich przyjaciółmi.

Przygotowania na zdjęciach

Detale i emocjonujące momenty

Fotograf biorący udział w przygotowaniach zyskuje też szansę na to, by zarejestrować wszystkie drobne elementy, nad którymi para młoda pracowała jeszcze przed zaproszeniem gości. Chodzi tu zarówno o ślubną sukienkę, wystrój mieszkania, obrączki, jak i bukiet trzymany w dłoniach przez pannę młodą. Wszystkie te detale układają się w spójną całość. Razem z pozostałymi zdjęciami tworzą historię, którą z powodzeniem będzie można przekazywać przyszłym pokoleniom.

Utrwalanie wspomnień to jednak nie jedyna zaleta wynikająca z udziału fotografa w ślubnych przygotowaniach. Narzeczeni mają możliwość przyzwyczajenia się do jego osoby. Dzieje się to w bardzo naturalny sposób. Para skupiona na czynnościach takich jak szykowanie obrączek, zapinanie muszki, czy misterne układanie włosów zwyczajnie o nim zapomina. Zamiast tego skupia się na sobie. Zachowania młodych stają się swobodne, a pozy niewymuszone. Tego rodzaju lekkość przekłada się na cały ślubny reportaż. Zdjęcia wychodzą nadzwyczaj dobrze. Chociażby z tego powodu nie warto rezygnować z tej części ślubnych zdjęć.

Przygotowania to także dobry moment na utrwalenie relacji młodych z osobami pełniącymi funkcje świadków. Zakładanie biżuterii, wkładanie butów, czy też zawiązywanie gorsetu, to dobre momenty, na uchwycenie łączącej ich więzi. Można uchwycić zarówno wspólny śmiech, jak i gesty pełne czułości. Tego typu zdjęcia to nie tylko piękna pamiątka dla młodych, ale też sposób na podziękowanie osobom, aktywnie zaangażowanych w organizację uroczystości.


Sprawdź wolne terminy